post

Înfrângere în primul meci din retur!

Sighișoara pierde sâmbătă meciul împotriva echipei din Cluj cu scorul 28-30 (15-15).

După o primă repriză echilibrată  în care ambele echipe au mers cap la cap, scorul fiind majoritatea timpului egal, a urmat o repriză a doua mult mai bună pentru sighișoreni în care au reușit să preia conducerea în mai multe rânduri, diferența cea mai mare fiind  înregistrată în minutul 44 de 3 goluri pentru CSM 22-19. Însă din minutul 53 clujenii au reușit din nou să egaleze și să preia conducerea meciului până la final.

Următorul meci este în deplasare la Odorhei, duminică 17 noiembrie ora 18:00, unde echipa așteaptă să aibă alături câți mai mulți suporteri!

Marcatori: Diaconu Laurențiu 6 goluri, Sîncelean Vlad 5 goluri, Cristea Eduard 5 goluri, Turturică Radu 3 goluri, Răduț Claudiu 3 goluri, Stoean Bogdan 3 goluri, Baba Mihai 2 goluri, Pop Nicoale 1 gol.